صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 1379     

سئوال‌های هزارساله برای چهارمین بار مطرح می‌شوند

مهر
کتاب «سئوال‌های چند هزار ساله» نوشته استیون لو با ترجمه منصوره حسینی توسط نشر افق به چاپ چهارم رسید.
۱۳۹۲ شنبه ۱۲ مرداد ساعت ۱۰:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، استیون لو، فیلسوف جوان دانشگاه آكسفورد در مجموعه‌ کتاب‌های «سئوال‌های چند هزار ساله» مهم‌ترین پرسش‌های انسان از آغاز تا امروز را برای نوجوانان مطرح کرده است که این سئوالات و مطالبی که از پی آنها در این کتاب‌ها آمده است، می‌تواند برای بزرگترها هم مفید باشد. این محقق معتقد است اگر مردم به سئوال‌هایی اساسی فكر نكنند، زندگی‌شان خسته‌كننده می‌شود. باید فكر كرد، به ویژه درباره‌ مسائل اخلاقی.

برخی از سئوالاتی که این کتاب را با آن معرفی می‌کنند، عبارت‌اند از: چرا كشتن گاو و گوسفند كار درستی است اما انسان را نباید كشت؟ آیا كاغذی وجود دارد كه تنها یك رو داشته باشد؟ آیا دزدی همیشه كار اشتباهی است؟ اصلاً چرا باید به چیزی اعتقاد داشته باشیم؟

«سئوال‌های چندهزار ساله» در قالب‌های یک جلد و یک مجموعه‌ سه جلدی به چاپ رسیده بود که اینک چاپ چهارم آن به مجموعه تک جلد آن که سه جلد دیگر را شامل می‌شود، اختصاص دارد. «دنیای حقیقی و دنیای مجازی»، «حقیقت، خوبی و بدی» و «روح، خداوند و منشا هستی» عنوان سه جلدی است که «سئوال‌های چندهزار ساله» در بر می‌گیرد.

چاپ اول این کتاب در سال 85 توسط نشر افق به بازار عرضه شد. نسخه‌های چهارمین چاپ «سئوال‌های چندهزار ساله» با 256 صفحه، جلد سخت و قطع رقعی و قیمت 9 هزار تومان به بازار نشر عرضه شده است.

برچسب ها برچسب ها برچسب هانشر افق ,
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 استقبال از رمان‌های چندجلدی کودکان ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۳ مرداد
2 چاپ پنجم «سلطان آشغالگردها» از راه ‌رسید ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ آبان
3 «آب نبات» داشته باشم بهتر می‌خوانم ۱۳۹۲ دوشنبه ۶ آبان
4 «هزار و یک شعر» را منتشر کرده‌ام ۱۳۹۲ شنبه ۳۰ شهريور
5 پیدا شدن سروکله جادوگری از شمال در افق ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۹ مرداد
6 «قطار شبانه لیسبون» به ایستگاه آخر رسید ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۰ مرداد
7 «کبوتر انگلیسی» به قفسه‌ کتابفروشی‌ها پر کشید ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۴ مرداد
8 سئوال‌های هزارساله برای چهارمین بار مطرح می‌شوند ۱۳۹۲ شنبه ۱۲ مرداد
9 «داستان‌هایی برای شب و چندتایی برای روز» دوباره چاپ می‌شوند ۱۳۹۲ چهارشنبه ۹ مرداد
10 نویسنده دورگه با «آخرین واژه» به بازار کتاب جهان می‌آید ۱۳۹۲ چهارشنبه ۹ مرداد
11 این‌بار شما به ما کتاب بفروشید ۱۳۹۲ شنبه ۱ تير
12 انتشار «فیلم‌های كَتبی سیلویا پلات» در بازار نشر ۱۳۹۲ شنبه ۱ تير
13 ترجمه «بی‌خانمان» بعد از نمایشگاه کتاب به نشر افق تحویل می‌شود ۱۳۹۲ يکشنبه ۸ ارديبهشت
14 رونمایی از دو کتاب جدید نشر افق در هفته جاری ۱۳۹۲ يکشنبه ۱ ارديبهشت


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

رویایم این است ته یک چاه بنشینم! تقدیر «رولینگ» از «ملاله یوسف‌زی» از «داستان‌درمانی» چه می‎دانید؟ اگر حافظ و هدایت منزوی بودند آخرین وضعیت رضا براهنی از زبان پسرش مراسم ختم سیمین بهبهانی چهره‌های مختلف در ختم سیمین بهبهانی بزرگداشت گئو ویدن گرن در شهر کتاب داستان‌های مشهورترین نویسنده برزیل به ایران رسید اندیشه، سیاست و تاریخ در کتاب‌فروشی‌ها «آقای سفیر» و «روایت تدبیر و امید» در صدر پرفروش‌ها مادرم در قطعه هنرمندان به خاک سپرده نمی‌شود زمان خاک‌سپاری سیمین بهبهانی قطعی شد تسلیت شجریان برای درگذشت سیمین بهبهانی تفاوت سیمین بهبهانی با پروین و فروغ شعر بهبهانی تا همیشه می‌ماند واکنش آلن ایر به درگذشت سیمین بهبهانی تسلیت بنیاد بسطامی برای درگذشت بهبهانی «خاطرات» پابلو نرودا در ایران سه گانه تلخ، سیاه و پرخشونت کریستوف با طنز قابل تحمل می‌شود چاپ دوم «درباره آلبر کامو» روانه بازار شد هیچ چیز جای کاغذ را نمی‌گیرد زهرایی، مردی که صنعت نشر را به هنر نشر تبدیل کرد پیکر بانوی غزل احتمالاً در امامزاده طاهر آرام می‌گیرد پیام محمود دولت‌آبادی برای درگذشت سیمین بهبهانی علی دهباشی: طیف وسیعی از مردم مخاطب شعر سیمین بهبهانی بودند سپانلو: سیمین مدافع ارزش‌های معنوی زنان بود جواد مجابی: سیمین گوهر زنانه شعر ایران است نمایشگاه کتاب به مکان قبلی‌اش برمی‌گردد؟ آفت آثار صادق هدایت ادامه...