صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 1379     

سئوال‌های هزارساله برای چهارمین بار مطرح می‌شوند

مهر
کتاب «سئوال‌های چند هزار ساله» نوشته استیون لو با ترجمه منصوره حسینی توسط نشر افق به چاپ چهارم رسید.
۱۳۹۲ شنبه ۱۲ مرداد ساعت ۱۰:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، استیون لو، فیلسوف جوان دانشگاه آكسفورد در مجموعه‌ کتاب‌های «سئوال‌های چند هزار ساله» مهم‌ترین پرسش‌های انسان از آغاز تا امروز را برای نوجوانان مطرح کرده است که این سئوالات و مطالبی که از پی آنها در این کتاب‌ها آمده است، می‌تواند برای بزرگترها هم مفید باشد. این محقق معتقد است اگر مردم به سئوال‌هایی اساسی فكر نكنند، زندگی‌شان خسته‌كننده می‌شود. باید فكر كرد، به ویژه درباره‌ مسائل اخلاقی.

برخی از سئوالاتی که این کتاب را با آن معرفی می‌کنند، عبارت‌اند از: چرا كشتن گاو و گوسفند كار درستی است اما انسان را نباید كشت؟ آیا كاغذی وجود دارد كه تنها یك رو داشته باشد؟ آیا دزدی همیشه كار اشتباهی است؟ اصلاً چرا باید به چیزی اعتقاد داشته باشیم؟

«سئوال‌های چندهزار ساله» در قالب‌های یک جلد و یک مجموعه‌ سه جلدی به چاپ رسیده بود که اینک چاپ چهارم آن به مجموعه تک جلد آن که سه جلد دیگر را شامل می‌شود، اختصاص دارد. «دنیای حقیقی و دنیای مجازی»، «حقیقت، خوبی و بدی» و «روح، خداوند و منشا هستی» عنوان سه جلدی است که «سئوال‌های چندهزار ساله» در بر می‌گیرد.

چاپ اول این کتاب در سال 85 توسط نشر افق به بازار عرضه شد. نسخه‌های چهارمین چاپ «سئوال‌های چندهزار ساله» با 256 صفحه، جلد سخت و قطع رقعی و قیمت 9 هزار تومان به بازار نشر عرضه شده است.

برچسب ها برچسب ها برچسب هانشر افق ,
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ارائه تخفیف کتاب افق برای اهالی خانه سینما و دانشجویان ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۰ شهريور
2 استقبال از رمان‌های چندجلدی کودکان ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۳ مرداد
3 چاپ پنجم «سلطان آشغالگردها» از راه ‌رسید ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ آبان
4 «آب نبات» داشته باشم بهتر می‌خوانم ۱۳۹۲ دوشنبه ۶ آبان
5 «هزار و یک شعر» را منتشر کرده‌ام ۱۳۹۲ شنبه ۳۰ شهريور
6 پیدا شدن سروکله جادوگری از شمال در افق ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۹ مرداد
7 «قطار شبانه لیسبون» به ایستگاه آخر رسید ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۰ مرداد
8 «کبوتر انگلیسی» به قفسه‌ کتابفروشی‌ها پر کشید ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۴ مرداد
9 سئوال‌های هزارساله برای چهارمین بار مطرح می‌شوند ۱۳۹۲ شنبه ۱۲ مرداد
10 «داستان‌هایی برای شب و چندتایی برای روز» دوباره چاپ می‌شوند ۱۳۹۲ چهارشنبه ۹ مرداد
11 نویسنده دورگه با «آخرین واژه» به بازار کتاب جهان می‌آید ۱۳۹۲ چهارشنبه ۹ مرداد
12 این‌بار شما به ما کتاب بفروشید ۱۳۹۲ شنبه ۱ تير
13 انتشار «فیلم‌های كَتبی سیلویا پلات» در بازار نشر ۱۳۹۲ شنبه ۱ تير
14 ترجمه «بی‌خانمان» بعد از نمایشگاه کتاب به نشر افق تحویل می‌شود ۱۳۹۲ يکشنبه ۸ ارديبهشت
15 رونمایی از دو کتاب جدید نشر افق در هفته جاری ۱۳۹۲ يکشنبه ۱ ارديبهشت


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

جواد مجابی و منصور اوجی مجوز گرفتند کتاب یک انگلیسی درباره دکتر مصدق در ایران دو مجموعه شعر برای نوجوانان «سگ سالی» سلیمانی برای سومین بار از راه رسید «دشمن» ترجمه شد حراج گنجینه هنری «ری بردبری» جشن 60 سالگی «سالار مگس‌ها» انتشار مجموعه‌داستانی با نام یک ترکیب شیمیایی! چند کتاب تازه منتشر شد 3هزار کتاب فریدون مشیری در بلاتکلیفی انتشار رمان علی‌محمد افغانی و توصیف طبقه فرودست/مجوز «میراث» شاملو برای کیمیایی صادر شد احمد بیگدلی درگذشت نویسنده‌هایی که بازیگر شدند نوبل‌خوانی شهرکتاب به دوریس لسینگ رسید نرم‌افزار جدید «تبدیل شابک به رمزینه» رونمایی شد دو انتصاب مدیریتی در نهاد کتابخانه‌های عمومی مراسم رونمایی از کتاب کامبیز روشن‌روان با حضور فرهاد فخر‌الدینی و شاهین فرهت ششمین ترجمه از قلعه حیوانات هم آمد کتابی در نقد سلینجر در ایران «یوسا» روی صحنه تئاتر رفت دوست داشتنی‌ترین شخصیت‌های رولد دال از نظر 9 نویسنده چرا «قند پهلو» «چند پهلو» شد؟ کنایه زرین‌کوب به برخی افراد و برنامه «هویت» نمایشگاهی بر سر دوراهی تخفیف ده درصدی کتاب‌های نشر مروارید در فروشگاه اینترنتی شهرکتاب ناگفته‌های خالد حسینی از افغانستان و «بادبادک‌باز» کتاب عبدالحسین زرین‌کوب سه‌زبانه شد خاطرات مرد «صد سال تنهایی» چاپ شد معرفی ترجمه روسی «مردگان باغ سبز» در مسکو «هرکول پوآرو» برگشت ادامه...