صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 476     

رستاخیز کلمات کتاب تازه‌ای از محمدرضا شفیعی کدکنی

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۲:۲۷

 


به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این کتاب - که درس‌گفتارهایش در دانشگاه تهران است - مخاطب را با جریان صورت‌گرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند؛ از منظری که بخش اعظم شواهد آن از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران مایه گرفته است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه‌ی این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران‌زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

همچنین در پاییز سال گذشته از این نویسنده، کتاب «با چراغ و آینه؛ در جست‌وجوی ریشه‌های تحول شعر معاصر ایران» از سوی نشر یادشده منتشر شد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 مجموعه آثار شاملو در قالب جدید ۱۳۹۳ دوشنبه ۶ مرداد
2 «برف و شیروانی داغ» در آستانه ی انتشار ۱۳۹۳ شنبه ۴ مرداد
3 در جستجوی کافه نادری! ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱ مرداد
4 این هـم یک شوخــی بــود ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
5 «شازده کوچولو» را بشنوید! ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۵ تير
6 فرار از سایه ۱۳۹۳ شنبه ۲۱ تير
7 چاپ دوم «پیش از آب شدن برف ها» منتشر شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۲ تير
8 انتشار دو نمایشنامه از آلبر کامو ۱۳۹۳ شنبه ۷ تير
9 چرا مردم از کتاب زده شده‌اند؟ ۱۳۹۳ چهارشنبه ۴ تير
10 «آتش از آتش»ِ جمال میرصادقی منتشر شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۳ تير
11 به درآمد این کار تکیه نکنید ۱۳۹۳ يکشنبه ۱ تير
12 اگر دنبال نام و نان هستید نگاه نکنید ۱۳۹۳ شنبه ۳۱ خرداد
13 شناخت بهائیت با «شیخیه و بابیه در ایران» ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۱ خرداد
14 «کشور چهاردهم» منتشر شد ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۸ خرداد
15 امیرحسن چهل تن در نگاه ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۳ خرداد
16 «پیرمرد و دریا» تجدید چاپ شد ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۱ خرداد
17 «سپیدارِ نوسال گواه است» منتشر شد ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ خرداد
18 محبوب‌ترین کتاب‌ها از نگاه کاربران فروشگاه اینترنتی شهرکتاب ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ خرداد
19 «انتری که لوطیش مرده بود» تجدید چاپ شد ۱۳۹۳ يکشنبه ۴ خرداد
20 جایزه ادبی بوشهر، حضور پررنگ نگاه ۱۳۹۳ يکشنبه ۴ خرداد
12345678910...>>


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

در جستجوی کافه نادری! گفت‌وگو با سیدعلی صالحی فرق گلشیری و شاملو سرنوشت ناشران تعلیقی چه شد؟ توقف جایزه «گلشیری» پس از 13 سال خالق «بزرگ مرد كوچك» درگذشت دکترای افتخاری دانشگاه لیسبون به «یوسا» اعطا شد موبایل اینگو شولسته در ایران زنگ خورد کلر؛ زنی که با انگشتان خود می‌دید «بعد دیگر نمی‌توان خوابید» پزشک «مارکز» علت مرگ او را فاش کرد دوره‌های آموزشی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان آغاز می‌شود دیدار با حافظ موسوی در فروشگاه مرکزی شهر کتاب ممیزی ما را از ترکیه عقب انداخته است؟ این هـم یک شوخــی بــود رولینگ مجموعه رمان‌ جنایی‌اش را ادامه می‌دهد مسأله اصلی جای دیگری است احمدرضا احمدی درباره دیگران چه می‌گوید؟ کتاب «فوئنتس» اکتبر منتشر می‌شود شرط موفقیت در کارگاه‌ نویسندگی چیست؟ فیس‌بوک و حرف‌های خاله‌زنکی! گزینه شعرهای یدالله رویایی به بازار شعر رسید برای این‌که دلواپسان دلواپس‌تر نشوند چاپ دوباره اولین و آخرین نمایشنامه استادمحمد جلد سوم «اساطیر و آیین‌های باستانی جهان» منتشر شد سه گانهٔ «گارت نیکس» منتشر شد ژاپنی‌ها حق نشر 4 کتاب‌ الکترونیک کانون را خریدند دست‌نوشته‌های «جیمز جویس» آنلاین منتشر می‌شوند یا کافه یا کتاب‌فروشی! به داد قلم برسید! دو کارگاه آموزشی در بنیاد شعر و ادبیات داستانی برگزار می‌شود ادامه...