صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 476     

رستاخیز کلمات کتاب تازه‌ای از محمدرضا شفیعی کدکنی

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۲:۲۷

 


به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این کتاب - که درس‌گفتارهایش در دانشگاه تهران است - مخاطب را با جریان صورت‌گرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند؛ از منظری که بخش اعظم شواهد آن از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران مایه گرفته است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه‌ی این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران‌زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

همچنین در پاییز سال گذشته از این نویسنده، کتاب «با چراغ و آینه؛ در جست‌وجوی ریشه‌های تحول شعر معاصر ایران» از سوی نشر یادشده منتشر شد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 روایتی بکر از فضایی کهنه ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ آبان
2 ایران فقط تهران نیست ۱۳۹۳ چهارشنبه ۳۰ مهر
3 «چمدان»ِ بزرگ علوی تجدید چاپ شد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۳۰ مهر
4 چاپ پنجاه و یکم از «مجموعه اشعار شهریار» منتشر شد ۱۳۹۳ شنبه ۲۶ مهر
5 تجدید چاپ دو کتاب از مجموعه کتاب‌های «شعر زمان ما» ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۳ مهر
6 درخشش «ستاره‌ی دوردست» در کتابفروشی ها ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۰ مهر
7 مطالعه و دموکراسی؛ درباره انتقاد ماریو بارگاس یوسا به اوباما/ یادداشتی از اسدالله امرایی ۱۳۹۳ شنبه ۱۹ مهر
8 تقی مدرسی که بود؟ ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۶ مهر
9 «سن نفرت‌انگیز» منتشر شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر
10 «فراموشی»؛ برشی کوتاه از زندگی ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر
11 چهار رمان ایرانی در راه انتشار ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۴ مهر
12 منوچهر آتشی، از کشف اندیشه تا رؤیای زیستن/ یادداشت محمود معتقدی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر
13 «قصه نویسی» رضا براهنی بر پیشخوان کتابفروشی ها ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر
14 انتشار رمان علی‌محمد افغانی و توصیف طبقه فرودست/مجوز «میراث» شاملو برای کیمیایی صادر شد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ شهريور
15 مجموعه آثار سیمین بهبهانی؛ سه کتاب درون یک قاب ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۳ شهريور
16 شمس لنگرودی در نگاه ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ شهريور
17 . ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ شهريور
18 تجدید چاپِ «مجموعه اشعار سیمین بهبهانی» ۱۳۹۳ شنبه ۱۵ شهريور
19 «خانه خاموش»؛ دومین اثر مهم اُرهان پاموک ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ شهريور
20 دو کتاب از غلامحسین ساعدی منتشر شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ شهريور
12345678910...>>


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

یغما گلرویی: موسیقی زیرزمینی دست‌پخت چه کسانی است؟ هایکوهای بانوان ایرانی در یک کتاب میزان امید در جامعه با کتابخوانی ربط مستقیم دارد/ دولت روحانی گرفتار مشکلات گذشته است چرا بسیاری از نویسندگان به‌شدت سیگار می‌کشند؟/ پاسخ محققان چینی را بخوانید به ترانه‌ها انگ سیاسی می‌زنند کدام کتابخانه ایران را باید قبل از مرگ دید؟ «بیشعوری» و «پنج اقلیم حضور» در تعقیب آثار برنده نوبل احمدرضا احمدی بهبودی نسبی خود را بازیافت چرا ادبیات معاصر به دانشگاه نمی‌رود؟ انتشار مجموعه کتاب‌های دانشنامه فلسفه استنفورد 4 کتاب تازه در نشر مروارید امیدوارم شعور حذف شده به جامعه فرهنگی برگردد وقتی ممنوعیت ترانه‌ را قیمتی می‌کند ایران فقط تهران نیست برگزیدگان چهارمین دوره کتاب سال سینمای ایران/گزارش تصویری «فریدون پسر فرانک» پایه یک نمایش می‌شود ارسال کتاب‌های جدید به کتابخانه‌های عمومی کشور «تام هنکس» هم داستان‌نویس شد آربی اوانسیان کیست؟ احمدرضا احمدی در بیمارستان بستری شد پاتریک مودیانو عنوان پرفروش‌های هفته را به نام خود رقم زد/ «خیابان بوتیک‌های خاموش» و «در کافه جوانی گمشده» در صدر پرفروش‌ها رئیس سابق اتحادیه کاغذ و مقوا درگذشت نسخه الکترونیک خاطرات حسن روحانی منتشر شد ادبیات داستانی اتریش برگزار می‌شود ارشاد 251 کتاب از ناشران خرید کتاب‌های نامناسب در دسترس بچه‌ها جواد مجابی هم از فضای نشریه‌ها گله دارد میراث «احمد بیگدلی» چیست و چه می‌شود؟ 4 کتاب تازه از نشر مروارید منتشر شد مجابی اگرچه با شعرهایش شناخته شده اما طنز نویس ماندگار دوران ماست / گفت‌وگو با علی دهباشی ادامه...