صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 476     

رستاخیز کلمات کتاب تازه‌ای از محمدرضا شفیعی کدکنی

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۲:۲۷

 


به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این کتاب - که درس‌گفتارهایش در دانشگاه تهران است - مخاطب را با جریان صورت‌گرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند؛ از منظری که بخش اعظم شواهد آن از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران مایه گرفته است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه‌ی این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران‌زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

همچنین در پاییز سال گذشته از این نویسنده، کتاب «با چراغ و آینه؛ در جست‌وجوی ریشه‌های تحول شعر معاصر ایران» از سوی نشر یادشده منتشر شد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 دو کتاب از غلامحسین ساعدی منتشر شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ شهريور
2 شعر زمان ما با سیمین بهبهانی ۱۳۹۳ دوشنبه ۳ شهريور
3 مجموعه اشعار نادر نادرپور تجدید چاپ شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۷ مرداد
4 پانزدهمین تجدید چاپ «هوای تازه» ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۰ مرداد
5 مجموعه اشعار محمدهادی کریمی منتشر شد ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۲ مرداد
6 مجموعه آثار شاملو در قالب جدید ۱۳۹۳ دوشنبه ۶ مرداد
7 «برف و شیروانی داغ» در آستانه ی انتشار ۱۳۹۳ شنبه ۴ مرداد
8 در جستجوی کافه نادری! ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱ مرداد
9 این هـم یک شوخــی بــود ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
10 «شازده کوچولو» را بشنوید! ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۵ تير
11 فرار از سایه ۱۳۹۳ شنبه ۲۱ تير
12 چاپ دوم «پیش از آب شدن برف ها» منتشر شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۲ تير
13 انتشار دو نمایشنامه از آلبر کامو ۱۳۹۳ شنبه ۷ تير
14 چرا مردم از کتاب زده شده‌اند؟ ۱۳۹۳ چهارشنبه ۴ تير
15 «آتش از آتش»ِ جمال میرصادقی منتشر شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۳ تير
16 به درآمد این کار تکیه نکنید ۱۳۹۳ يکشنبه ۱ تير
17 اگر دنبال نام و نان هستید نگاه نکنید ۱۳۹۳ شنبه ۳۱ خرداد
18 شناخت بهائیت با «شیخیه و بابیه در ایران» ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۱ خرداد
19 «کشور چهاردهم» منتشر شد ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۸ خرداد
20 امیرحسن چهل تن در نگاه ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۳ خرداد
12345678910...>>


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

مسئولیت ها در حوزه فرهنگ به اهل آن واگذار می شود جشن ملی صنعت چاپ؛ 22 شهریور برگزار می‌شود بررسی بازتاب اندیشه‌های فلسفی در آثار هنری روایت‌های شهری در خانه هنرمندان زندگی و شعر اخوان ثالث در مستند «پادشاه فصل‌ها» «ضد»، «مرگ» و «من زنده‌ام» در میان پرفروش‌های بازار نشر چاپ فصل گمشده «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» برای اولین‌بار افتتاح کتابخانه بی‌کتاب در آمریکا «دیروز» آگوتا کریستف در راه ایران/ بازخوانی شخصیت نویسنده در اثر عرضه 200 کتاب از ایران در نمایشگاه پکن کتاب «چهل سال شاعری» درباره فریدون مشیری رونمایی می‌شود شیفت شب کتابخانه ملی دوباره برقرار شد شاعر «ک مثل کُپُل» یک روحانی است فارسی؛ دومین زبان آسان‌آموز دنیا دیوان «نظام استرآبادی» تصحیح شد آخرین هدیه «دوریس لسینگ» به کتابخانه زیمبابوه رویایم این است ته یک چاه بنشینم! تقدیر «رولینگ» از «ملاله یوسف‌زی» از «داستان‌درمانی» چه می‎دانید؟ اگر حافظ و هدایت منزوی بودند آخرین وضعیت رضا براهنی از زبان پسرش مراسم ختم سیمین بهبهانی چهره‌های مختلف در ختم سیمین بهبهانی بزرگداشت گئو ویدن گرن در شهر کتاب داستان‌های مشهورترین نویسنده برزیل به ایران رسید اندیشه، سیاست و تاریخ در کتاب‌فروشی‌ها «آقای سفیر» و «روایت تدبیر و امید» در صدر پرفروش‌ها مادرم در قطعه هنرمندان به خاک سپرده نمی‌شود زمان خاک‌سپاری سیمین بهبهانی قطعی شد تسلیت شجریان برای درگذشت سیمین بهبهانی ادامه...