صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 476     

رستاخیز کلمات کتاب تازه‌ای از محمدرضا شفیعی کدکنی

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۲:۲۷

 


به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این کتاب - که درس‌گفتارهایش در دانشگاه تهران است - مخاطب را با جریان صورت‌گرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند؛ از منظری که بخش اعظم شواهد آن از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران مایه گرفته است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه‌ی این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران‌زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

همچنین در پاییز سال گذشته از این نویسنده، کتاب «با چراغ و آینه؛ در جست‌وجوی ریشه‌های تحول شعر معاصر ایران» از سوی نشر یادشده منتشر شد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 تجدید چاپ آثار یغما گلرویی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۸ آبان
2 شعر عالی و شعر یاوه از نگاه جواد مجابی ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۵ آبان
3 تجدید چاپی دیگر از نوشته های بزرگ علوی ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۷ آبان
4 جشن امضای چهار رمان در كتابفروشی نشر ثالث برگزار شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۲ آبان
5 تجدید چاپ دو اثر از فئودور داستایفسکی ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۰ آبان
6 «داستان دو شهر» تجدید چاپ شد ۱۳۹۳ شنبه ۱۷ آبان
7 سید علی صالحی در نگاه ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۱ آبان
8 روایتی بکر از فضایی کهنه ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ آبان
9 ایران فقط تهران نیست ۱۳۹۳ چهارشنبه ۳۰ مهر
10 «چمدان»ِ بزرگ علوی تجدید چاپ شد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۳۰ مهر
11 چاپ پنجاه و یکم از «مجموعه اشعار شهریار» منتشر شد ۱۳۹۳ شنبه ۲۶ مهر
12 تجدید چاپ دو کتاب از مجموعه کتاب‌های «شعر زمان ما» ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۳ مهر
13 درخشش «ستاره‌ی دوردست» در کتابفروشی ها ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۰ مهر
14 مطالعه و دموکراسی؛ درباره انتقاد ماریو بارگاس یوسا به اوباما/ یادداشتی از اسدالله امرایی ۱۳۹۳ شنبه ۱۹ مهر
15 تقی مدرسی که بود؟ ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۶ مهر
16 «سن نفرت‌انگیز» منتشر شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر
17 «فراموشی»؛ برشی کوتاه از زندگی ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر
18 چهار رمان ایرانی در راه انتشار ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۴ مهر
19 منوچهر آتشی، از کشف اندیشه تا رؤیای زیستن/ یادداشت محمود معتقدی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر
20 «قصه نویسی» رضا براهنی بر پیشخوان کتابفروشی ها ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر
12345678910...>>


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

داستان نشان شوالیه چیست؟ زوال کلنل مجوز ندارد حراج کتاب‌های نشر تیمورزاده و نشر طبیب در هفته کتاب برنامه‌ریزی ایران برای پایتخت جهانی کتاب «تنفس آزاد» با شعر مجموعه ۹۰ جلدی داستان‌های برگزیده جایزه اُ.هنری منتشر می‌شود عرضه کتاب 48 میلیون تومانی در یک نمایشگاه! الگوی برنده نوبل را بشناسید تجدید چاپ سه داستان کوتاه از «پاتریک اوبرین» پس از 80 سال همه‌چیز درباره ۲۲ دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی/ هفته کتاب از اصلاحات به اعتدال رسید شاعری که از عشق و شادی می‌گوید نجف دریابندری همچنان بستری است خاطرات نرودا و شعرهای قبانی نامه‌های بیژن نجدی در یک کتاب تخفیف 10 درصدی ترنجستان سروش همزمان با هفته کتاب دومین کتاب سیاوش گلشیری منتشر شد تنها مجموعه داستان ای.ال. داکترو به ایران رسید شعر عالی و شعر یاوه از نگاه جواد مجابی سربازرس مگره با همراهی آقای شارل به بازار کتاب آمد نشست نوبل‌خوانی با فاکنر برگزار می‌شود چرا جمالزاده پدر داستان‌نویسی مدرن شد؟ رمان کاوه میرعباسی رونمایی می‌شود «بر لب دریای مثنوی» منتشر شد/ مقاصد مولانا به روایت کریم زمانی داوران زن فرانسوی چرا رمان «حمام ماه» را پسندیدند؟ نسخه‌هایی از چاپ نخست آثار نویسندگان درجه یک آمریکا حراج می‌شود پستچی دوباره زنگ ِ بازار نشر را زد کتاب «مدرنیسم و پسامدرنیسم در رمان» منتشر شد داستانی از جان اشتین‌بک پس از 70 سال منتشر شد نگاهی به رمان «گریه نکن» که برنده گنکور 2014 شد روایت «ژیلبر سینوئه» از ابن سینا روانه بازار نشر شد ادامه...