صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 476     

رستاخیز کلمات کتاب تازه‌ای از محمدرضا شفیعی کدکنی

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۲:۲۷

 


به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این کتاب - که درس‌گفتارهایش در دانشگاه تهران است - مخاطب را با جریان صورت‌گرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند؛ از منظری که بخش اعظم شواهد آن از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران مایه گرفته است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه‌ی این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران‌زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

همچنین در پاییز سال گذشته از این نویسنده، کتاب «با چراغ و آینه؛ در جست‌وجوی ریشه‌های تحول شعر معاصر ایران» از سوی نشر یادشده منتشر شد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 منوچهر آتشی، از کشف اندیشه تا رؤیای زیستن/ یادداشت محمود معتقدی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر
2 «قصه نویسی» رضا براهنی بر پیشخوان کتابفروشی ها ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر
3 انتشار رمان علی‌محمد افغانی و توصیف طبقه فرودست/مجوز «میراث» شاملو برای کیمیایی صادر شد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ شهريور
4 مجموعه آثار سیمین بهبهانی؛ سه کتاب درون یک قاب ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۳ شهريور
5 شمس لنگرودی در نگاه ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ شهريور
6 . ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ شهريور
7 تجدید چاپِ «مجموعه اشعار سیمین بهبهانی» ۱۳۹۳ شنبه ۱۵ شهريور
8 «خانه خاموش»؛ دومین اثر مهم اُرهان پاموک ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ شهريور
9 دو کتاب از غلامحسین ساعدی منتشر شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ شهريور
10 شعر زمان ما با سیمین بهبهانی ۱۳۹۳ دوشنبه ۳ شهريور
11 مجموعه اشعار نادر نادرپور تجدید چاپ شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۷ مرداد
12 پانزدهمین تجدید چاپ «هوای تازه» ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۰ مرداد
13 مجموعه اشعار محمدهادی کریمی منتشر شد ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۲ مرداد
14 مجموعه آثار شاملو در قالب جدید ۱۳۹۳ دوشنبه ۶ مرداد
15 «برف و شیروانی داغ» در آستانه ی انتشار ۱۳۹۳ شنبه ۴ مرداد
16 در جستجوی کافه نادری! ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱ مرداد
17 این هـم یک شوخــی بــود ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
18 «شازده کوچولو» را بشنوید! ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۵ تير
19 فرار از سایه ۱۳۹۳ شنبه ۲۱ تير
20 چاپ دوم «پیش از آب شدن برف ها» منتشر شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۲ تير
12345678910...>>


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

چرا با مولوی مخالفت می‌کنند؟ یادنامه سیمین بهبهانی در «بخارا» مستندی درباره احمد شاملو در شبکه نمایش خانگی توزیع شد تحلیل آثاری از الیوت، فاکنر و آلبر کامو در خانه هنرمندان مولانا چگونه جامعه را تحت تأثیر قرار داد؟ برای زادروز شاهزاده درایتی که «دن کیشوت» را نوشت درگذشت نویسنده معروف ولزی نشر مروارید 5 کتاب تازه منتشر کرد سماع مولانا به گوش می‌رسد ساعت کار تالارهای مطالعه کتابخانه ملی تغییر کرد چهار کتاب تازه در نشر ققنوس نویسندگان رمان ناتمام «ساراماگو» را تمام کردند منوچهر آتشی، از کشف اندیشه تا رؤیای زیستن/ یادداشت محمود معتقدی شمس لنگرودی بستری شد عبدالعلی دستغیب در منزل به سر می‌برد/حال عمومی منتقد ادبیات معاصر ایران رو به بهبودی است کدکنی؛ کامو؛ بل؛ صدر؛ قمشه‌ای در صدر پرفروش‌های شهرکتاب اجرای طرح کتاب و کتابخوانی در 20 مدرسه تهران کتابرانه؛ دانشگاهی کوچک برای انتشار پیام صلح و دوستی وقتی «ملانصرالدین» یونانی می‌شود! ساخت یک سریال رادیویی بر اساس رمان «آگاتا کریستی» «تاملات ایرانی» به قلم بقایی ماکان مجوز نشر دریافت کرد رونمایی کتاب سخن‌گوی «غلاغه به خونه‌ش نرسید» رازهایی که انسان نباید بداند در یک رمان جواد مجابی و منصور اوجی مجوز گرفتند کتاب یک انگلیسی درباره دکتر مصدق در ایران دو مجموعه شعر برای نوجوانان «سگ سالی» سلیمانی برای سومین بار از راه رسید «دشمن» ترجمه شد حراج گنجینه هنری «ری بردبری» جشن 60 سالگی «سالار مگس‌ها» ادامه...