صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 476     

رستاخیز کلمات کتاب تازه‌ای از محمدرضا شفیعی کدکنی

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۲:۲۷

 


به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این کتاب - که درس‌گفتارهایش در دانشگاه تهران است - مخاطب را با جریان صورت‌گرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند؛ از منظری که بخش اعظم شواهد آن از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران مایه گرفته است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه‌ی این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران‌زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

همچنین در پاییز سال گذشته از این نویسنده، کتاب «با چراغ و آینه؛ در جست‌وجوی ریشه‌های تحول شعر معاصر ایران» از سوی نشر یادشده منتشر شد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 انتشار رمان علی‌محمد افغانی و توصیف طبقه فرودست/مجوز «میراث» شاملو برای کیمیایی صادر شد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ شهريور
2 مجموعه آثار سیمین بهبهانی؛ سه کتاب درون یک قاب ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۳ شهريور
3 شمس لنگرودی در نگاه ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ شهريور
4 . ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ شهريور
5 تجدید چاپِ «مجموعه اشعار سیمین بهبهانی» ۱۳۹۳ شنبه ۱۵ شهريور
6 «خانه خاموش»؛ دومین اثر مهم اُرهان پاموک ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ شهريور
7 دو کتاب از غلامحسین ساعدی منتشر شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ شهريور
8 شعر زمان ما با سیمین بهبهانی ۱۳۹۳ دوشنبه ۳ شهريور
9 مجموعه اشعار نادر نادرپور تجدید چاپ شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۷ مرداد
10 پانزدهمین تجدید چاپ «هوای تازه» ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۰ مرداد
11 مجموعه اشعار محمدهادی کریمی منتشر شد ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۲ مرداد
12 مجموعه آثار شاملو در قالب جدید ۱۳۹۳ دوشنبه ۶ مرداد
13 «برف و شیروانی داغ» در آستانه ی انتشار ۱۳۹۳ شنبه ۴ مرداد
14 در جستجوی کافه نادری! ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱ مرداد
15 این هـم یک شوخــی بــود ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
16 «شازده کوچولو» را بشنوید! ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۵ تير
17 فرار از سایه ۱۳۹۳ شنبه ۲۱ تير
18 چاپ دوم «پیش از آب شدن برف ها» منتشر شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۲ تير
19 انتشار دو نمایشنامه از آلبر کامو ۱۳۹۳ شنبه ۷ تير
20 چرا مردم از کتاب زده شده‌اند؟ ۱۳۹۳ چهارشنبه ۴ تير
12345678910...>>


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

انتشار رمان علی‌محمد افغانی و توصیف طبقه فرودست/مجوز «میراث» شاملو برای کیمیایی صادر شد احمد بیگدلی درگذشت نویسنده‌هایی که بازیگر شدند نوبل‌خوانی شهرکتاب به دوریس لسینگ رسید نرم‌افزار جدید «تبدیل شابک به رمزینه» رونمایی شد دو انتصاب مدیریتی در نهاد کتابخانه‌های عمومی مراسم رونمایی از کتاب کامبیز روشن‌روان با حضور فرهاد فخر‌الدینی و شاهین فرهت ششمین ترجمه از قلعه حیوانات هم آمد کتابی در نقد سلینجر در ایران «یوسا» روی صحنه تئاتر رفت دوست داشتنی‌ترین شخصیت‌های رولد دال از نظر 9 نویسنده چرا «قند پهلو» «چند پهلو» شد؟ کنایه زرین‌کوب به برخی افراد و برنامه «هویت» نمایشگاهی بر سر دوراهی تخفیف ده درصدی کتاب‌های نشر مروارید در فروشگاه اینترنتی شهرکتاب ناگفته‌های خالد حسینی از افغانستان و «بادبادک‌باز» کتاب عبدالحسین زرین‌کوب سه‌زبانه شد خاطرات مرد «صد سال تنهایی» چاپ شد معرفی ترجمه روسی «مردگان باغ سبز» در مسکو «هرکول پوآرو» برگشت بنیاد شعر و ادبیات داستانی از محمدعلی بهمنی تقدیر کرد ادبیات ایران شاملو و فروغ و سپهری نیز دارد بهزاد موسایی درگذشت آخرین اظهارنظر مدیر اداره کتاب درباره «کلنل» حال «م. مؤید» خوب است تبلیغ یا تکفیر کتاب؛ کدام در دستور کار است؟ نقد نشدن کلاسیک‌ها غیرعادی نیست دست پر شاعر در پاییز/سیدعلی صالحی شبانه‌ها را در غیاب شاملو رو کرد مستند زندگی و آثار باباچاهی در خانه هنرمندان به نمایش در می‌آید ترجمه اشعار سهراب سپهری به ایتالیایی ادامه...